Skutery na raty

Angielskie słówko “scooter” oznacza ni mniej, ni więcej, niż bardzo lekki, obudowany z każdej strony pojazd, zbudowany na podstawie motoru. Prowadzi się go w postaci siedzącej, jednakże bez obejmowania nogami, które spoczywają na “podłodze pojazdu.

Pierwszy skuter wyprodukowano w latach 20. XX wieku. Największą popularność zdobyły jednak dopiero po II wojnie. W Polsce zaczęto produkować wtedy masowo “Osę”.

Charakterystyczną cechą nowoczesnych skuterów jest przede wszystkim to, iż na pierwszym miejscu stawia się w nich na wygodę użytkowania i komfort jazdy, nie zaś na wybitne osiągi i wielkie prędkości. Skuter ma przecież służyć do zwyczajnego, codziennego poruszania się w miejskim ruchu drogowym. Nadaje się do tego celu idealnie, szczególnie ze względu na swoje niewielkie rozmiary, zwrotność i zrywność. Zamiast więc frustrować się w samochodzie, stojącym kilkadziesiąt minut w korku, warto zastanowić się nad zakupem skutera, dzięki któremu dotarcie na drugi koniec miasta, nawet w godzinach szczytu, okazuje się być realną możliwością.

Co ważne, na skuterach mogą jeździć nie tylko osoby posiadające prawo jazdy na motor (kategoria A), ale także pełnoletnia młodzież. Prawo jazdy trzeba posiadać w przypadku jazdy na skuterze, które pojemność przekracza 125 cm sześciennych. Standardowe, 50-centymetrowe silniki nie wymagają dodatkowych dokumentów.

Wszystkie te argumenty niezbicie dowodzą, iż popularne i często obecne dzisiaj na polskich drogach skutery są opcją idealną na osób, które szybko i sprawnie muszą poruszać się po zatłoczonych ulicach wielkich miast. Na przeciw potrzebom i oczekiwaniom przyszłych posiadaczy motorowerów wychodzą także producenci. Najlepsi i sprawdzeni konstruktorzy proponują niewygórowane ceny oraz możliwość wzięcia pojazdu na raty. Opcja ta jest o tyle wygodna, że wpłacając pierwszą część kwoty, możemy już śmiało wyruszyć na wycieczkę nowym skuterem. Na pojazd nie trzeba więc czekać, wystarczy wypełnić dokumenty i… jechać.

Tagi: , , , ,